Przejdź do głównej treści
Pieczywo rzemieślnicze – droga do autentycznego smaku
Pieczywo rzemieślnicze – droga do autentycznego smaku

16 maja 2023 r. w Akademii Bidfood w Łodzi odbyło się spotkanie z wyjątkowym gościem, francuskim mistrzem rzemiosła w dziedzinie piekarnictwa – Frédérikiem Lalosem. Na pokaz przybyli goście z całej Polski: właściciele piekarni, szefowie kuchni i kadra managerska hoteli.

Pokaz został zorganizowany we współpracy z firmą Le Duff, właścicielem marki Bridor, oferującej pieczywo, w którym tradycja, nowoczesne techniki, lokalność, jak i globalność, a także różnorodne przepisy przenikają się i tworzone są na nowo, aby dostosować się do życzeń konsumentów.

Mistrz Frédéric Lalos wskazał, co wyróżnia autentyczne pieczywo rzemieślnicze i zdradził tajniki jego powstawania. Rygorystyczne podejście do selekcji mąk, użycie doskonałego zakwasu, czas podarowany ciastu, by mogło niespiesznie odpoczywać, proces wypiekania – w sztuce kreowania pieczywa premium, każdy z tych elementów jest na wagę złota, o czym mogli się przekonać zgromadzeni na pokazie goście. Dodatkowo, specjalnie na to spotkanie, szefowie kuchni Akademii Bidfood – Paweł Fajfrowski i Grzegorz Dawidziuk – przygotowali dla uczestników poczęstunek, pokazując, że pieczywo Bridor doskonale komponuje się z wieloma daniami.  

Zadowolenie gości, ich zaciekawienie tematem i liczne pytania to dowód, że branża horeca potrzebuje spotkań z inspirującymi ludźmi ze świata gastronomii.

 „Nie spodziewałem się takiej skali spotkania oraz samej marki. Nawet nie podejrzewałem, że pieczywo mrożone może tak smakować. Niesamowity zapach, smak, chrupkość – myślę, że pieczywa tworzone przez marką Bridor we współpracy z Frédérikiem Lalosem, mogą się równać z tymi wypiekanymi w piekarniach. Powiem więcej, myślę, że pieczywo rzemieślnicze marki Bridor przewyższa jakością wiele produktów z piekarni. Taki chleb z figą na przykład – genialny! To niesamowite, jak wiele można wyciągnąć z takiego pokazu. Mistrz Lalos to człowiek z ogromnym doświadczeniem, wewnętrzną mądrością, a przy tym pełen pokory, skromny. Świetnie przekazał nam swoją niesamowitą wiedzę. Wychodzę zarażony pasją do piekarnictwa. Teraz wiem, że istnieje wspaniała alternatywa dla wypieku w hotelowej restauracji. Alternatywa, która nie tylko nie zawiedzie naszych gości, ale z pewnością ich zachwyci” – tak po pokazie wypowiadał się jeden z uczestników, Paweł Chlebda, zastępca szefa kuchni w Garden Square Hotel.

Frédéric Lalos – pasjonat, piekarz, francuski mistrz rzemiosła hołdujący tradycji, artysta, specjalizujący się w kreowaniu autentycznego pieczywa rzemieślniczego, autor  książki  „La  boulangerie”  („Piekarnictwo”).  W  wieku  26  lat  otrzymał  prestiżowy  tytuł  Meilleur  Ouvrier  de  France  (MOF)  potwierdzający  jego  mistrzostwo  w  rzemiośle  piekarniczym.  Dzięki  swojej  wytrwałości   i zamiłowaniu do perfekcji, pracował dla najbardziej prestiżowych zakładów we  Francji,  m.in.  legendarnego  Lenôtre.  Umiłowaniem  jakości  i  konsekwencją przywrócił  chwałę  „Boulangerie  Française”.  W  2010  r.  nawiązał  współpracę   z marką Bridor, przenosząc do dzisiejszych czasów dawne, absolutnie wyjątkowe,  wręcz szlachetne pieczywa, które kryją w sobie niespotykany już dziś kunszt.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. 

E-BidfoodAkademia BidfoodNewsletter
Bidfood Farutex - zaopatrzenie gastronomii, dostawy horeca
Zamknij
Komunikat
Zamknij
Bidfood Farutex - zaopatrzenie gastronomii, dostawy horeca nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu